Cities Energy Saving Sprint

Pri oficiálnom prihlásení sa k Dohovoru primátorov a starostov sa signatári zaväzujú do dvoch rokov vytvoriť Akčný plán energetického a klimatického rozvoja.

Schvaľuje ho miestne zastupiteľstvo a akčný plán opisuje kroky na dosiahnutie cieľov k roku 2020 alebo 2030.

Nižšie nájdete všetky akčné plány predložené signatármi dohovoru, ktoré už boli prijaté, alebo sú aktuálne predmetom posúdenia Spoločným výskumným centrom Európskej Komisie. Pomocou vyhľadávača nájdete konkrétne informácie.

The Cities Energy Saving Sprint

video Mayor Warsaw

 

„My v mestách dokážeme zaviesť opatrenia na boj s energetickou chudobou a energetickou závislosťou na Rusku.“

Rafal Trzaskowski, primátor Varšavy, člen predstavenstva Dohovoru primátorov a starostov EÚ, člen Európskej komisie regiónov

 

ČO JE TO ŠPRINT MIEST NA ÚSPORU ENERGIÍ?

#EUCitiesSaveEnergy #StandWithUkraine

Šprint miest na úsporu energií je spoločná iniciatíva Európskej komisie, Dohovoru primátorov a starostov - Európa a Európskej komisie regiónov, ktorá má posilniť mestá pri prijímaní opatrení, ktoré okamžite znížia ich spotrebu energie. „Šprint“ bude trvať 4 mesiace.

Zvýšenie energetických úspor je ako súčasť plánu REPowerEU kľúčové z pohľadu prípravy na budúcu zimu. Každý kw/h, ktorý teraz ušetríme, nám umožní doplniť zásobníky a lepšie sa pripraviť na nasledujúcu zimu. Každý gram skleníkových plynov, ktorému v budúcich mesiacoch predídeme, bude dôležitým krokom nielen pre klímu, ale aj ako akt solidarity s Ukrajinou. Preto je dôležité konať teraz a počas budúcej zimnej sezóny.

Súbežne so všetkými opatreniami pre výrazné zmeny, zníženie spotreby a pre prechod na novú energiu stojíme aj pred naliehavou potrebou vykonať ešte dnes núdzové opatrenia na úspor energií a naplánovať zníženie spotreby energií počas najbližšej zimy. Obce a mestá v tom zohrávajú kritickú úlohu.

AKO SA MÔŽE ZÚČASTNIŤ MOJE MESTO?

sprint

Zaregistrujte sa tu a pridajte sa do Šprintu miest na úsporu energií!

Rôzne núdzové opatrenia, ktoré môže vaše mesto vykonať, si viete pozrieť v SÚPRAVE NÁSTROJOV k Šprintu miest na úsporu energií.

Používajte komunikačný balík pre Šprint miest na úsporu energií na propagovanie svojich miestnych opatrení a staňte sa súčasťou hnutia v celom EÚ.

Podeľte sa o svoje skúsenosti s kanceláriou Dohovoru primátorov a starostov na sociálnych médiách cez #EUCitiesSaveEnergy alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.!